1848
Ezernyolcszáznegyvennyolc! az égen
Egy új csillag, vérpiros sugára
Életszínt vet a betegségében
Meghalványult szabadság arcára.
Szent szabadság, újabb megváltója
A másodszor sűlyedt embereknek,
Drága élted miljom s miljom ója,
Ne félj, téged nem feszítenek meg.
Elbuvék a békesség galambja,
Fészke mélyén turbékolni sem mer;
Háborúnak ölyve csattogtatja
Szárnyait a légben vad örömmel.
Hah, ti gyávák, ti máris remegtek?
Ez csak kezdet, ez csak gyermekjáték…
Hátha mindazok beteljesednek,
Amiket én álmaimban láték!
Eljön, eljön az itélet napja,
A nagy isten véritéletet tart,
S míg jutalmát jó, rosz meg nem kapja,
Már nyugonni sem fog addig a kard!
Pest, 1848. február
Szeretettel várunk jó zenei készségekkel rendelkező, amatőr énekeseket! Minden hangot szeretünk, erősítést főként az alt, tenor, basszus szólamokban tervezünk. Zenei képzettség nem előfeltétel. Ha kedvet érzel vidám, zeneszerető társaságban énekelni, próbáld ki!
Próbáinkat minden kedden 18:30 – 21:00 óra között a Diósdi Eötvös József német nemzetiségi általános iskola új épületében tartjuk.
Címe: 2049 Diósd, Petőfi Sándor utca 40.
Diósd zenei élete változatos és színes, több amatőr együttes is foglalkozik a zene különböző ágának művelésével. Találkozhatunk velük a különböző városi programokon vagy a szeptemberi Szent Gellért Hét rendezvényein. Azonban olyan még nem fordult elő a városban, hogy ezek az együttesek egyazon napon, egy színpadon lépnének fel egy műsor keretében. A február 18-án megrendezett Diósdi Zenei Fesztiválon erre is sor került.
A Dió Óvoda impozáns és jó akusztikával rendelkező aulájában megtartott programot a Diósdi Gellért Kórus Egyesület szervezte és bonyolította le. Bár az ötlet már korábban megszületett, a fesztivál megrendezéséhez végül egy nyertes pályázat segítette hozzá az egyesületet. A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. anyagi segítségével támogatott rendezvény témája a közös zenélés, éneklés szeretete, a zenei kultúra képviselete, a civil közösségek összetartása.
Kapuvári Zsuzsa bevezetőjét követően a Diósdi Fúvószenekar, kórusunk, a Susato Régizene Együttes, a Diósdi Női Kar, a tárnoki Gaudium Kórus, a Fricska népzene együttes, és végül a Diósdi Néptáncegyüttes a Fricska zenekar kíséretében léptek fel.